Pečovská Nová Ves

Pozvánka na 19. Pečovskonovoveský jarmok

Dátum pridania: 17. August 2016 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

Obec Pečovská Nová Ves Vás pozýva na 19. Pečovskonovoveský remeselný jarmok, ktorý sa bude konať v dňoch 26. - 27. 8.2016

plagat_jarmok_2016.png

plagat_jarmok_2016.pdf

Jarmočná zábava 27.8.2016 o 22.00 hod. na amfiteátri

jarmocna_zabava.jpg


19. Pečovskonovoveský jarmok

Dátum pridania: 10. Jún 2016 v sekcii: Kultúrne akcie

Obec Pečovská Nová Ves organizuje dňa 27. augusta 2016 19. ročník Pečovskonovoveského jarmoku.

Svoj záujem prezentovať Vašu šikovnosť a zručnosť na našom jarmoku prosím potvrďte vyplnením priloženej prihlášky, ktorú môžete zaslať poštou na adresu: Obecný úrad Pečovská Nová Ves, Hlavná 33, 082 56  Pečovská Nová Ves alebo na e-mail: urad@pecovska.sk

prihláška v súbore doc prihlaska_jarmok_2016.doc

prihláška v súbore pdf  prihlaska_jarmok_2016.pdf


Ženy treba ľúbiť…. a to nielen 8. marca

Dátum pridania: 8. Marec 2016 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

8. marec je už tradične Medzinárodným dňom žien. V tento deň si viac ako v bežné dni pripomíname zásluhy žien a ich nezastupiteľné miesto vo všetkých oblastiach života. Keďže v tomto roku 8. marec vyšiel na pracovný deň, obecný úrad v Pečovskej Novej Vsi pripravil oslavy tohto dôležitého sviatku už v predstihu počas víkendu, aby sa podujatia mohlo zúčastniť čo najviac zástupkýň nežného pohlavia.
V nedeľu 6. marca, krátko po tretej hodine popoludní bola kultúrno-spoločenská sála OcÚ zaplnená do posledného miesta. Ženy všetkých vekových kategórií netrpezlivo čakali na koncert Základnej umeleckej školy v Lipanoch, ktorý pre všetky ženy pripravilo vedenie obce. Predstavenie odštartovali mažoretky zo Základnej školy v Pečovskej Novej Vsi, potom sa na pódiu striedali najrôznejšie hudobné nástroje, neskôr prišiel na rad aj spev.
V závere podujatia si zobral slovo starosta obce PhDr. Jaroslav Dujava. Vo svojom príhovore zdôraznil nezastupiteľné miesto žien v rodinách a v spoločnosti a poprial všetkým ženám k ich sviatku len to najlepšie. Bodkou na záver bolo odovzdávanie krásnych ruží všetkým prítomným ženám. Starosta obce PhDr. Jaroslav Dujava, zástupca starostu Mgr. Slavomír Karabinoš, poslanec obecného zastupiteľstva Ing. Jozef Balaščík a riaditeľ Základnej školy v našej obci Mgr. Marek Adamčeko aj napriek rukám dopichaným od tŕnia obišli s ružami v náručí celú sálu a postarali sa o to, aby žiadna žena neodišla domov bez kvetinky v ruke. Lebo ženy si treba vážiť a ľúbiť…..a to nielen počas ich sviatku, ale každý deň.

mdz.jpg

mdz1.jpg


Fašiangová sobota priniesla rekord v šiškách

Dátum pridania: 8. Február 2016 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

V sobotu sa v Pečovskej Novej Vsi spievalo a maškrtilo, druhý ročník fašiangovej zabíjačky priniesol aj rekord v šiškách. Tých sa napokon rozdalo 1026 kusov, čo bolo o viac ako 200 šišiek navyše oproti minulému roku. Krepľe – neodmysliteľný symbol fašiangov pripravovali už od piatej hodiny ráno členky miestnej organizácie Únie žien Slovenska.
Od skorého rána však bolo rušno aj pred obecným úradom, kde celé podujatie prebiehalo. Majstri mäsiari pripravovali tradičné zabíjačkové jedlá, prichádzali rodiny s deťmi, aby naživo sledovali, ako sa vyrábajú klobásy alebo jaternice. O 14-tej hodine otvoril starosta obce PhDr. Jaroslav Dujava kultúrny program. Vystupovali folklórne súbory z Pečovskej Novej Vsi, Ľutiny, Rožkovian, Jakubovej Vole a bolo sa na čo pozerať, veď program trval dve a pol hodiny. Jeho súčasťou bola aj populárna Araňa z Jarovníc, ktorá vniesla humor a vyčarovala úsmev na perách prítomným divákom. Potom však už nastal smútok a plač, FS Jablonečka totiž pochoval basu a symbolicky sa tak skončilo obdobie hodovania, ktoré od popolcovej stredy vystrieda 40-dňový pôst.

img_7070.JPG

img_7071.JPG


Silvester

Dátum pridania: 22. December 2015 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

Pozývame Vás dňa 31.12.2015 na Silvestrovský výstup na Kohút o 9.30 hod. a o 22.00 hod. na Silvestrovské oslavy pred Obecným úradom v Pečovskej Novej Vsi.

silvester_plagat.jpg


Vianočné trhy spestrili atmosféru najkrajších sviatkov v roku

Dátum pridania: 17. December 2015 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

Záver kalendárneho roka sa už tradične nesie v znamení Vianoc, ktoré sa zvyknú označovať aj ako najkrajšie sviatky v roku. Deti prežívajú advent v netrpezlivom očakávaní, či sa im pod stromčekom splnia ich priania, dospelí uvažujú ako potešiť svojich najbližších a pripraviť sviatky tak, aby na štedrovečernom stole nič nechýbalo. Ideálnu možnosť na kúpu darčekov a tradičných vianočných špecialít ponúkajú aj Vianočné trhy v Pečovskej Novej Vsi, ktoré sa konali 12. decembra 2015 pred obecným úradom.
V jednotlivých stánkoch boli v ponuke medovníčky, med, oblátky, punč, varené víno alebo medovina. Kto hľadal inšpiráciu na darčeky, mohol si vybrať z ponuky bižutérie alebo hračiek. Vianoce sú neodmysliteľne aj o bohatej ponuke jedla, ktorá nechýbala ani vianočných trhoch. Kapustnica, grilované klobásky, grajcupa alebo palacinky uspokojili maškrtné jazýčky nejedného návštevníka. Bohatý kultúrny program priblížil zvyky našich predkov a v jeho závere sa aj vinšovalo. Na záver si zobral slovo starosta obce PhDr. Jaroslav Dujava, ktorý poprial všetkým obyvateľom obce pokojné sviatky. Po zotmení sa budova obecného úradu odela do sviatočného osvetlenia a ešte viac tak spestrila atmosféru prichádzajúcich Vianoc. Keďže Vianoce sú aj časom bilancovania, zástupca starostu Mgr. Slavomír Karabinoš pripravil pre návštevníkov krátku fotoprezentáciu, ktorá zhrnula to najpodstatnejšie čo sa v roku 2015 v obci udialo a treba povedať, že to bol rok bohatý na kultúrne podujatia aj investičné zámery.
Vianočné trhy boli opäť aj o pomoci pre sociálne slabších obyvateľov a zbierka hračiek a kníh prispeje k tomu, že žiadne dieťa neostane na Vianoce bez darčeka. Veľkej popularite sa tešil detský kútik, ktorý opäť praskal vo švíkoch. Rodičia tak využili možnosť, nechať svoje ratolesti v teple, pod odborným dohľadom, zatiaľ čo oni mohli pokojne nakupovať alebo ochutnávať pripravené špeciality.

viancne-trhy.jpg

vianocne-trhy.jpg


Stretnutie s Mikulášom

Dátum pridania: 7. December 2015 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

Sv. Mikuláš neobišiel našu obec ani v tomto roku  a v sprievode čerta a anjelika prišiel už v piatok 4.12.2015  na koči k obecnému úradu, kde ho očakávali nedočkavé deťúrence. Malí aj veľkí, deti, rodičia i starí rodičia privítali mikulášsky sprievod veľkým potleskom. Detičky, ktoré nabrali odvahu mu zarecitovali a zaspievali.  Košík plný balíčkov len-len, že nepraskol a sv. Mikuláš nimi urobil veľkú radosť viac ako  250 ratolestiam.
Čarom rozsvietenej jedličky a vianočných svetiel nás navštívil pocit lásky, dobrosrdečnosti a potreby rozdávať sa jeden pre druhého, hlavne pre naše deti.  Nech je teda sv. Mikuláš pre nás veľkým vzorom, aby sme si z jeho života a skutkov brali príklad.

mikulas_2015.jpg   mikulas_2015_002.jpg

mikulas_2015_003.jpg   mikulas_2015_004.jpg


Vianočné trhy 2015

Dátum pridania: 7. December 2015 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

Obecný úrad v Pečovskej Novej Vsi Vás srdečne pozýva na Vianočné trhy 2015 v sobotu 12. decembra 2015 o 14.00 hod.

vianocne-trhy-2015.png


VIANOČNÉ TRHY 2015 - ponuka pre vystavovateľov a predajcov

Dátum pridania: 2. December 2015 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

Dovoľujeme si Vám ponúknuť účasť na Vianočných trhoch v Pečovskej Novej Vsi, ktoré sa uskutočnia 12. decembra 2015 (sobota) so začiatkom o 14:00 v priestore pred Obecným úradom.  Svoj záujem vystavovať/predávať vlastné výrobky nahláste prosím osobne na Obecnom úrade, mailom na: zastupca@pecovska.sk alebo telefonicky na čísle 051/4583 121 najneskôr do 10. decembra 2015.  Stánok Vám bude k dispozícii bezplatne.

navratka_vianocne_trhy_2015.pdf

navratka_vianocne_trhy_2015.doc


Pozvánka na stretnutie s Mikulášom

Dátum pridania: 28. November 2015 v sekcii: Aktuality z obecného úradu, Kultúrne akcie

Obecný úrad v Pečovskej Novej Vsi pozýva všetky deti v piatok 4. decembra  2015 na stretnutie s Mikulášom.

mikulas_2015.jpg


Vyhľadávanie

Novinky

Kontakt

Obecný úrad Pečovská Nová Ves
Hlavná 33
082 56 Pečovská Nová Ves
Tel.: 051/4583 121
Fax: 051/4583 421
e-mail: obec(a)pecovska.sk